Produkte > PANJIT INTERNATIONAL INC. > MBR2100_R2_00001
MBR2100_R2_00001
MBR2100_R2_00001 Panjit International Inc.
MBR240_SERIES.pdf
Hersteller: Panjit International Inc.
Description: DIODE SCHOTTKY 100V 2A DO15
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: DO-204AC, DO-15, Axial
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Current - Average Rectified (Io): 2A
Supplier Device Package: DO-15
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 800 mV @ 2 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 100 V
auf Bestellung 2761 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 40
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MBR2100_R2_00001 Panjit International Inc.
Description: DIODE SCHOTTKY 100V 2A DO15, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-204AC, DO-15, Axial, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Current - Average Rectified (Io): 2A, Supplier Device Package: DO-15, Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 800 mV @ 2 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 100 V.
Weitere Produktangebote MBR2100_R2_00001
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MBR2100_R2_00001 MBR2100_R2_00001 Hersteller : Panjit International Inc. MBR240_SERIES.pdf Description: DIODE SCHOTTKY 100V 2A DO15
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Through Hole
Technology: Schottky
Supplier Device Package: DO-15
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
MBR2100_R2_00001 MBR2100_R2_00001 Hersteller : Panjit MBR240_SERIES-1870185.pdf Schottky Diodes & Rectifiers 100V,Schottky,DO-15,2A