Produkte > PANJIT INTERNATIONAL INC. > MBR40200PT_T0_00001
MBR40200PT_T0_00001
MBR40200PT_T0_00001 Panjit International Inc.
MBR4040PT_SERIES.pdf
Hersteller: Panjit International Inc.
Description: DIODE ARR SCHOT 200V 40A TO247AD
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 40A
Supplier Device Package: TO-247AD (TO-3P)
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 20 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 200 V
auf Bestellung 803 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MBR40200PT_T0_00001 Panjit International Inc.
Description: DIODE ARR SCHOT 200V 40A TO247AD, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 40A, Supplier Device Package: TO-247AD (TO-3P), Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 20 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 200 V.
Weitere Produktangebote MBR40200PT_T0_00001
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MBR40200PT_T0_00001 MBR40200PT_T0_00001 Hersteller : Panjit 3442344335423238354334373241444430453239364243443544414444344136.pdf Schottky Diodes & Rectifiers 200V,Schottky,TO-3P/TO-247AD,40A