MBR40H45PT-E3/45
MBR40H45PT-E3/45 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
mbr40h35.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V TO3P
Packaging: Tube
Package / Case: TO-3P-3, SC-65-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 40A
Supplier Device Package: TO-247AD (TO-3P)
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 45 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 730 mV @ 40 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 150 µA @ 45 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MBR40H45PT-E3/45 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V TO3P, Packaging: Tube, Package / Case: TO-3P-3, SC-65-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 40A, Supplier Device Package: TO-247AD (TO-3P), Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 45 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 730 mV @ 40 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 150 µA @ 45 V.
Weitere Produktangebote MBR40H45PT-E3/45
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MBR40H45PT-E3/45 MBR40H45PT-E3/45 Hersteller : Vishay General Semiconductor mbr40h35.pdf Schottky Diodes & Rectifiers 45 Volt 40A Dual Common-Cathode
Produkt ist nicht verfügbar
MBR40H45PT-E3/45 MBR40H45PT-E3/45 Hersteller : Vishay Semiconductors mbr40h35.pdf Schottky Diodes & Rectifiers 45 Volt 40A Dual Common-Cathode
MBR40H45PT-E3\45 MBR40H45PT-E3\45 Hersteller : Vishay Schottky Diodes & Rectifiers 40A,45V,DUAL SCHOTTKYRECT