Produkte > PANJIT INTERNATIONAL INC. > MBR5150_R2_00001
MBR5150_R2_00001
MBR5150_R2_00001 Panjit International Inc.
MBR540_SERIES.pdf
Hersteller: Panjit International Inc.
Description: DIODE SCHOTTKY 150V 5A DO201AD
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: DO-201AD, Axial
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 150pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 5A
Supplier Device Package: DO-201AD
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 150 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 5 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 150 V
auf Bestellung 159 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 16
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MBR5150_R2_00001 Panjit International Inc.
Description: DIODE SCHOTTKY 150V 5A DO201AD, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-201AD, Axial, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Capacitance @ Vr, F: 150pF @ 4V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 5A, Supplier Device Package: DO-201AD, Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 150 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 5 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 150 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MBR5150_R2_00001 MBR5150_R2_00001 Hersteller : Panjit CF1700AF0B1826A4A88DF285B0B13688E7CAA794372D2B7A951C149FB3026459.pdf Schottky Diodes & Rectifiers 150V,Schottky,DO-201AD,5A
auf Bestellung 3421 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
MBR5150_R2_00001
Produktcode: 215264
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
MBR540_SERIES.pdf Dioden, Diodenbrücken, Zenerdioden > Schottkydioden
Produkt ist nicht verfügbar
MBR5150_R2_00001 MBR5150_R2_00001 Hersteller : Panjit International Inc. MBR540_SERIES.pdf Description: DIODE SCHOTTKY 150V 5A DO201AD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Through Hole
Technology: Schottky
Part Status: Active