Produkte > PANJIT INTERNATIONAL INC. > MBR5H150PC-AU_R2_007A1
MBR5H150PC-AU_R2_007A1
MBR5H150PC-AU_R2_007A1 Panjit International Inc.
MBR5H150PC-AU.pdf
Hersteller: Panjit International Inc.
Description: DIODE SCHOTTKY 150V 5A TO277C
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-277, 3-PowerDFN
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 130pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 5A
Supplier Device Package: TO-277C
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 150 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 850 mV @ 5 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 nA @ 150 V
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 5000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MBR5H150PC-AU_R2_007A1 Panjit International Inc.
Description: DIODE SCHOTTKY 150V 5A TO277C, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-277, 3-PowerDFN, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Capacitance @ Vr, F: 130pF @ 4V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 5A, Supplier Device Package: TO-277C, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 150 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 850 mV @ 5 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 nA @ 150 V, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MBR5H150PC-AU_R2_007A1 MBR5H150PC-AU_R2_007A1 Hersteller : Panjit International Inc. MBR5H150PC-AU.pdf Description: DIODE SCHOTTKY 150V 5A TO277C
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 9990 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 16
MBR5H150PC-AU_R2_007A1 MBR5H150PC-AU_R2_007A1 Hersteller : Panjit MBR5H150PC-3239108.pdf Schottky Diodes & Rectifiers 150V, Schottky, TO-277C, 5A