Produkte > PANJIT INTERNATIONAL INC. > MBR5H60AFC_R1_00001
MBR5H60AFC_R1_00001
MBR5H60AFC_R1_00001 Panjit International Inc.
MBR5H60AFC.pdf
Hersteller: Panjit International Inc.
Description: DIODE SCHOTTKY 60V 5A SMAFC
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: DO-221AC, SMA Flat Leads
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 225pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 5A
Supplier Device Package: SMAF-C
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 60 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 750 mV @ 5 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 60 V
auf Bestellung 73 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 19
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MBR5H60AFC_R1_00001 Panjit International Inc.
Description: DIODE SCHOTTKY 60V 5A SMAFC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-221AC, SMA Flat Leads, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Capacitance @ Vr, F: 225pF @ 4V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 5A, Supplier Device Package: SMAF-C, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 60 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 750 mV @ 5 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 60 V.
Weitere Produktangebote MBR5H60AFC_R1_00001
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MBR5H60AFC_R1_00001 MBR5H60AFC_R1_00001 Hersteller : Panjit International Inc. MBR5H60AFC.pdf Description: DIODE SCHOTTKY 60V 5A SMAFC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
MBR5H60AFC_R1_00001 MBR5H60AFC_R1_00001 Hersteller : Panjit MBR5H60AFC.pdf Schottky Diodes & Rectifiers 60V,Schottky,SMAF-C,5A