Produkte > PANJIT > MBR5H60PC-AU_R2_000A1
MBR5H60PC-AU_R2_000A1
MBR5H60PC-AU_R2_000A1 Panjit
MBR5H60PC_AU-3106904.pdf
Hersteller: Panjit
Schottky Diodes & Rectifiers Automotive 60V, Schottky, 5A
auf Bestellung 9896 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MBR5H60PC-AU_R2_000A1 Panjit
Description: DIODE SCHOTTKY 60V 5A TO277C, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-277, 3-PowerDFN, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Capacitance @ Vr, F: 250pF @ 4V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 5A, Supplier Device Package: TO-277C, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 60 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 750 mV @ 5 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 60 V, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote MBR5H60PC-AU_R2_000A1
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MBR5H60PC-AU_R2_000A1 MBR5H60PC-AU_R2_000A1 Hersteller : Panjit International Inc. MBR5H60PC-AU Description: DIODE SCHOTTKY 60V 5A TO277C
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-277, 3-PowerDFN
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 250pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 5A
Supplier Device Package: TO-277C
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 60 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 750 mV @ 5 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 60 V
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky
Part Status: Active