MBR60100CT-E3/45
MBR60100CT-E3/45 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
MBR60100CT.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ARR SCHOT 100V 30A TO2203
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 30A
Supplier Device Package: TO-220-3
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C
Part Status: Obsolete
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 820 mV @ 30 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 100 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details MBR60100CT-E3/45 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ARR SCHOT 100V 30A TO2203, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 30A, Supplier Device Package: TO-220-3, Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C, Part Status: Obsolete, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 820 mV @ 30 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 100 V.
Weitere Produktangebote MBR60100CT-E3/45
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MBR60100CT-E3/45 MBR60100CT-E3/45 Hersteller : Vishay Semiconductors MBR60100CT.pdf Schottky Diodes & Rectifiers 100 Volt 60A Dual Common-Cathode