Produkte > PANJIT INTERNATIONAL INC. > MBR8200DC_R2_00001
MBR8200DC_R2_00001
MBR8200DC_R2_00001 Panjit International Inc.
MBR840DC_SERIES.pdf
Hersteller: Panjit International Inc.
Description: D PAK SURFACE MOUNT SCHOTTKY BAR
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 8A
Supplier Device Package: TO-263
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 4 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 200 V
auf Bestellung 800 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 800
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MBR8200DC_R2_00001 Panjit International Inc.
Description: D PAK SURFACE MOUNT SCHOTTKY BAR, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 8A, Supplier Device Package: TO-263, Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 4 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 200 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky
Part Status: Active
auf Bestellung 1086 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
MBR8200DC_R2_00001 MBR8200DC_R2_00001 Hersteller : Panjit MBR840DC_SERIES-1870360.pdf Schottky Diodes & Rectifiers 200V,Schottky,TO-263,8A