Produkte > PANJIT INTERNATIONAL INC. > MBR8H120PC-AU_R2_000A1
MBR8H120PC-AU_R2_000A1
MBR8H120PC-AU_R2_000A1 Panjit International Inc.
MBR8H120PC-AU
Hersteller: Panjit International Inc.
Description: DIODE SCHOTTKY 120V 8A TO277C
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-277, 3-PowerDFN
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 134pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 8A
Supplier Device Package: TO-277C
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Grade: Automotive
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 120 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 870 mV @ 8 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 120 V
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 15000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MBR8H120PC-AU_R2_000A1 Panjit International Inc.
Description: DIODE SCHOTTKY 120V 8A TO277C, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-277, 3-PowerDFN, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Capacitance @ Vr, F: 134pF @ 4V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 8A, Supplier Device Package: TO-277C, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Grade: Automotive, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 120 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 870 mV @ 8 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 120 V, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MBR8H120PC-AU_R2_000A1 MBR8H120PC-AU_R2_000A1 Hersteller : Panjit International Inc. MBR8H120PC-AU Description: DIODE SCHOTTKY 120V 8A TO277C
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 15405 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 20
MBR8H120PC-AU_R2_000A1 MBR8H120PC-AU_R2_000A1 Hersteller : Panjit MBR8H120PC_AU-3106879.pdf Schottky Diodes & Rectifiers Automotive 120V, Schottky, 8A