MBR8U45-TP
MBR8U45-TP Micro Commercial Co
Hersteller: Micro Commercial Co
Description: DIODE SCHOTTKY 45V 8A TO277
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: TO-277, 3-PowerDFN
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Current - Average Rectified (Io): 8A
Supplier Device Package: TO-277
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 45 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 470 mV @ 8 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 200 µA @ 45 V
auf Bestellung 2289 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 11
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MBR8U45-TP Micro Commercial Co
Description: DIODE SCHOTTKY 45V 8A TO277, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-277, 3-PowerDFN, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Current - Average Rectified (Io): 8A, Supplier Device Package: TO-277, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 45 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 470 mV @ 8 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 200 µA @ 45 V.
Weitere Produktangebote MBR8U45-TP
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MBR8U45-TP
Produktcode: 178117
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
Dioden, Diodenbrücken, Zenerdioden > Schottkydioden
Produkt ist nicht verfügbar
MBR8U45-TP MBR8U45-TP Hersteller : Micro Commercial Co Description: DIODE SCHOTTKY 45V 8A TO277
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky
Part Status: Active