MBRB20100CT-TP
MBRB20100CT-TP MCC (Micro Commercial Components)
MBRB2045CT_MBRB20100CT(D2-PAK).pdf
Hersteller: MCC (Micro Commercial Components)
Description: DIODE ARRAY SCHOT 100V 20A D2PAK
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A
Supplier Device Package: D2PAK
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 850 mV @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 150 µA @ 100 V
auf Bestellung 800 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 800
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MBRB20100CT-TP MCC (Micro Commercial Components)
Description: DIODE ARRAY SCHOT 100V 20A D2PAK, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A, Supplier Device Package: D2PAK, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 850 mV @ 10 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 150 µA @ 100 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MBRB20100CT-TP MBRB20100CT-TP Hersteller : Micro Commercial Components (MCC) MBRB2020CT_MBRB20100CT(D2-PAK).pdf Schottky Diodes & Rectifiers 100V, 12A
auf Bestellung 800 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
MBRB20100CT-TP MBRB20100CT-TP Hersteller : MCC (Micro Commercial Components) MBRB2045CT_MBRB20100CT(D2-PAK).pdf Description: DIODE ARRAY SCHOT 100V 20A D2PAK
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky
Supplier Device Package: D2PAK
Part Status: Active
auf Bestellung 1587 Stücke:
Mindestbestellmenge: 8
MBRB20100CT-TP MBRB20100CT-TP Hersteller : Micro Commercial Components mbrb2045ctmbrb20100ctd2pak.pdf Diode Schottky 100V 20A 3-Pin(2+Tab) D2PAK T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Diode: Schottky rectifying; D2PAK; SMD; 100V; 10Ax2; reel,tape
Type of diode: Schottky rectifying
Mounting: SMD
Max. off-state voltage: 0.1kV
Load current: 10A x2
Semiconductor structure: common cathode; double
Case: D2PAK
Max. forward voltage: 0.95V
Max. forward impulse current: 150A
Kind of package: reel; tape
Leakage current: 0.1mA
Max. load current: 20A