Produkte > MICRO COMMERCIAL CO > MBRD5100C-TP
MBRD5100C-TP
MBRD5100C-TP Micro Commercial Co
MBRD5100C(TO-252).pdf
Hersteller: Micro Commercial Co
Description: DIODE ARRAY SCHOTT 100V 5A DPAK
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 5A
Supplier Device Package: D-Pak
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 760 mV @ 5 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 100 V
auf Bestellung 2180 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 17
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MBRD5100C-TP Micro Commercial Co
Description: DIODE ARRAY SCHOTT 100V 5A DPAK, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 5A, Supplier Device Package: D-Pak, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 760 mV @ 5 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 100 V.
Weitere Produktangebote MBRD5100C-TP
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MBRD5100C-TP MBRD5100C-TP Hersteller : Micro Commercial Co MBRD5100C(TO-252).pdf Description: DIODE ARRAY SCHOTT 100V 5A DPAK
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky
Supplier Device Package: D-Pak
Part Status: Active