MBRF10100CT SMC DIODE SOLUTIONS
Hersteller: SMC DIODE SOLUTIONS
Category: THT Schottky diodes
Description: Diode: Schottky rectifying; THT; 100V; 10A; ITO220AB; Ufmax: 0.85V
Type of diode: Schottky rectifying
Mounting: THT
Max. off-state voltage: 0.1kV
Load current: 10A
Semiconductor structure: common cathode; double
Case: ITO220AB
Max. forward voltage: 0.85V
Max. forward impulse current: 120A
Kind of package: tube
Capacitance: 0.3nF
Leakage current: 1mA
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MBRF10100CT SMC DIODE SOLUTIONS
Description: DIODE ARR SCHOTTKY 100V ITO220AB, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 10A, Supplier Device Package: ITO-220AB, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 950 mV @ 10 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 100 V.
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
MBRF10100CT | Hersteller : SMC Diode Solutions |
Description: DIODE ARRAY SCHOTT 100V ITO220ABPackaging: Tube Package / Case: TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab Mounting Type: Through Hole Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Technology: Schottky Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode Supplier Device Package: ITO-220AB Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 850 mV @ 5 A Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 mA @ 100 V |
auf Bestellung 7671 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
| MBRF10100CT | Hersteller : Microdiode Electronics |
Schottky Barrier Diode |
auf Bestellung 9000 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
MBRF10100CT Produktcode: 110006
zu Favoriten hinzufügen
Lieblingsprodukt
Hersteller : Taiwan |
Dioden, Diodenbrücken, Zenerdioden > Schottkydioden |
Produkt ist nicht verfügbar
MBRF10100CT | Hersteller : Taiwan Semiconductor Corporation |
Produkt ist nicht verfügbar |
MBRF10100CT | Hersteller : Diodes Incorporated |
Schottky Diodes & Rectifiers 10A Schottky 5A 100Vrrm 0.84Vf .05mA |
| MBRF10100CT | Hersteller : LITEON |
MBRF10100CT | Hersteller : Taiwan Semiconductor |
Schottky Diodes & Rectifiers 10A, 100V, Schottky Rectifier |