Produkte > TAIWAN SEMICONDUCTOR > MBRF10200CT C0
MBRF10200CT C0
MBRF10200CT C0 Taiwan Semiconductor
Hersteller: Taiwan Semiconductor
Schottky Diodes & Rectifiers 10A 200V Schottky Re ctifier
auf Bestellung 62 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MBRF10200CT C0 Taiwan Semiconductor
Description: DIODE ARR SCHOTT 200V ITO220AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 10A, Supplier Device Package: ITO-220AB, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 980 mV @ 10 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 200 V.
Weitere Produktangebote MBRF10200CT C0
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MBRF10200CTC0 MBRF10200CTC0 Hersteller : Taiwan Semiconductor Corporation MBRF10xxCT_Rev.L13.pdf Description: DIODE ARR SCHOTT 200V ITO220AB
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 10A
Supplier Device Package: ITO-220AB
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 980 mV @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 200 V