Produkte > TAIWAN SEMICONDUCTOR > MBRF20150CT C0
MBRF20150CT C0
MBRF20150CT C0 Taiwan Semiconductor
Hersteller: Taiwan Semiconductor
Schottky Diodes & Rectifiers 20A 150V Schottky Re ctifier
auf Bestellung 2948 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MBRF20150CT C0 Taiwan Semiconductor
Description: DIODE ARR SCHOTTKY 150V ITO220AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A, Supplier Device Package: ITO-220AB, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 150 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.05 V @ 20 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 150 V.
Weitere Produktangebote MBRF20150CT C0
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MBRF20150CTC0 MBRF20150CTC0 Hersteller : Taiwan Semiconductor Corporation MBRF20xxCT_Rev.N13.pdf Description: DIODE ARR SCHOTTKY 150V ITO220AB
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A
Supplier Device Package: ITO-220AB
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 150 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.05 V @ 20 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 150 V