Produkte > MBR > MBRS1100TR
MBRS1100TR
MBRS190TR, 1100TR.pdf
Hersteller:
MBRS1100TR Диоды Schottky
auf Bestellung 11 Stücke:
Lieferzeit 7-21 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MBRS1100TR
Description: DIODE SCHOTTKY 100V 1A DO214AA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Current - Average Rectified (Io): 1A, Supplier Device Package: DO-214AA (SMB), Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Part Status: Obsolete, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 780 mV @ 1 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 µA @ 100 V.
Weitere Produktangebote MBRS1100TR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MBRS1100TR MBRS1100TR Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division MBRS190TR, 1100TR.pdf Description: DIODE SCHOTTKY 100V 1A DO214AA
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: DO-214AA, SMB
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Current - Average Rectified (Io): 1A
Supplier Device Package: DO-214AA (SMB)
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Part Status: Obsolete
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 780 mV @ 1 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 µA @ 100 V
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-214AA, SMB
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky
Part Status: Obsolete