MC68302CEH16C
MC68302CEH16C Freescale Semiconductor
FSCLS11310-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Hersteller: Freescale Semiconductor
Description: IC MPU M683XX 16MHZ 132PQFP
Packaging: Bulk
Package / Case: 132-BQFP Bumpered
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 16MHz
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Core Processor: M68000
Voltage - I/O: 5.0V