MC68340AG16VE
MC68340AG16VE Freescale Semiconductor
FSCLS06741-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Hersteller: Freescale Semiconductor
Description: IC MPU M683XX 16MHZ 144LQFP
Packaging: Bulk
Package / Case: 144-LQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 16MHz
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA)
Core Processor: CPU32
Voltage - I/O: 3.3V