MC68EC040FE20A
MC68EC040FE20A Freescale Semiconductor
FSCLS11199-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Hersteller: Freescale Semiconductor
Description: IC MPU M680X0 20MHZ 184CQFP
Packaging: Tray
Package / Case: 184-BCQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 20MHz
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA)
Core Processor: 68040
Voltage - I/O: 5.0V