Produkte > NXP SEMICONDUCTORS > MC68HC16Z1CEH25
MC68HC16Z1CEH25
MC68HC16Z1CEH25 NXP Semiconductors
109922617511042mc68hc16zum.pdf
Hersteller: NXP Semiconductors
MCU 16-bit HC16 CISC 3.3V/5V 132-Pin PQFP Tray Automotive AEC-Q100
auf Bestellung 203 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MC68HC16Z1CEH25 NXP Semiconductors
Description: IC MCU 16BIT ROMLESS 132PQFP, Packaging: Tray, Package / Case: 132-BQFP Bumpered, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 25MHz, RAM Size: 1K x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: ROMless, Core Processor: CPU16, Data Converters: A/D 8x10b, Core Size: 16-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 5.5V, Connectivity: EBI/EMI, SCI, SPI, Peripherals: POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 132-PQFP (24.13x24.13), Part Status: Not For New Designs, Number of I/O: 16, DigiKey Programmable: Not Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MC68HC16Z1CEH25 MC68HC16Z1CEH25 Hersteller : NXP Semiconductors 109922617511042mc68hc16zum.pdf MCU 16-bit HC16 CISC 3.3V/5V 132-Pin PQFP Tray Automotive AEC-Q100
auf Bestellung 203 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
MC68HC16Z1CEH25 Hersteller : FREESCALE MC68HC16ZUM.pdf
auf Bestellung 2100 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tray
Package / Case: 132-BQFP Bumpered
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 25MHz
RAM Size: 1K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: ROMless
Core Processor: CPU16
Data Converters: A/D 8x10b
Core Size: 16-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 5.5V