MC78LC50NTR onsemi
Hersteller: onsemi
Description: IC REG LINEAR 5V 100MA 5-TSOP
Packaging: Bulk
Package / Case: SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 100mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 3.6 µA
Voltage - Input (Max): 12V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 5-TSOP
Voltage - Output (Min/Fixed): 5V
Part Status: Obsolete
Voltage Dropout (Max): 0.038V @ 1mA
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MC78LC50NTR onsemi
Description: IC REG LINEAR 5V 100MA 5-TSOP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 100mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 3.6 µA, Voltage - Input (Max): 12V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 5-TSOP, Voltage - Output (Min/Fixed): 5V, Part Status: Obsolete, Voltage Dropout (Max): 0.038V @ 1mA.
Weitere Produktangebote MC78LC50NTR
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis |
|---|---|---|---|---|---|
| MC78LC50NTR | Hersteller : MOT |
99+ |
auf Bestellung 700 Stücke: Lieferzeit 21-28 Tag (e) |
| MC78LC50NTR | Hersteller : ONSEMI |
auf Bestellung 3778 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
MC78LC50NTR Produktcode: 101856
zu Favoriten hinzufügen
Lieblingsprodukt
Hersteller : ON |
IC > IC lineare SpannungsreglerGehäuse: TSOP-5 Uin, V: 12 Uout,V: 5 Iout,A: 0,1 Udrop, V: 0,038 |
Produkt ist nicht verfügbar
| MC78LC50NTR | Hersteller : ON Semiconductor |
Лінійний СН, Uвих, В = 5, Uвх, В = 10, Iвих = 50 мА, Udrop, В = 0.22, Тексп, °С = -30...+80, Точ, % = 2,5,... Група товару: Інтегральні мікросхеми Корпус: SOT23-5 Од. вим: штAnzahl je Verpackung: 1 Stücke |
Produkt ist nicht verfügbar |
Description: IC REG LINEAR 5V 100MA 5-TSOPPackaging: Cut Tape (CT) Package / Case: SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5 Output Type: Fixed Mounting Type: Surface Mount Current - Output: 100mA Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Output Configuration: Positive Current - Quiescent (Iq): 3.6 µA Voltage - Input (Max): 12V Number of Regulators: 1 Supplier Device Package: 5-TSOP Voltage - Output (Min/Fixed): 5V Part Status: Obsolete Voltage Dropout (Max): 0.038V @ 1mA |
LDO Voltage Regulators 5.0V 80mA CMOS LDO |