Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > MC79L15ACLPR
MC79L15ACLPR
MC79L15ACLPR Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fmc79l
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR -15V 100MA TO92-3
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) Formed Leads
Output Type: Fixed
Mounting Type: Through Hole
Current - Output: 100mA
Operating Temperature: 0°C ~ 125°C
Output Configuration: Negative
Voltage - Input (Max): -30V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: TO-92-3
Voltage - Output (Min/Fixed): -15V
Part Status: Active
PSRR: 39dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 1.7V @ 40mA
Protection Features: Over Temperature, Short Circuit
auf Bestellung 4000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MC79L15ACLPR Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR -15V 100MA TO92-3, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) Formed Leads, Output Type: Fixed, Mounting Type: Through Hole, Current - Output: 100mA, Operating Temperature: 0°C ~ 125°C, Output Configuration: Negative, Voltage - Input (Max): -30V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: TO-92-3, Voltage - Output (Min/Fixed): -15V, Part Status: Active, PSRR: 39dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 1.7V @ 40mA, Protection Features: Over Temperature, Short Circuit.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MC79L15ACLPR MC79L15ACLPR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fmc79l LDO Regulator Neg -15V 0.1A 3-Pin TO-92 T/R
auf Bestellung 4000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1092
MC79L15ACLPR MC79L15ACLPR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fmc79l Description: IC REG LINEAR -15V 100MA TO92-3
Packaging: Bulk
Output Type: Fixed
Mounting Type: Through Hole
Current - Output: 100mA
Output Configuration: Negative
Voltage - Input (Max): -30V
Number of Regulators: 1
PSRR: 39dB (120Hz)
Mindestbestellmenge: 725
Packaging: Cut Tape (CT)
Current - Output: 100mA
Part Status: Active
PSRR: 39dB (120Hz)
Mindestbestellmenge: 19
MC79L15ACLPR MC79L15ACLPR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fmc79l Linear Voltage Regulators 15V 100mA Fixed Neg Voltage Regulator
Mindestbestellmenge: 4
Produkt ist nicht verfügbar