MCAC40N03A-TP
MCAC40N03A-TP MCC (Micro Commercial Components)
MCAC40N03A(DFN5060).pdf
Hersteller: MCC (Micro Commercial Components)
Description: MOSFET N-CH 30 40A DFN5060
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 8-PowerTDFN
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 40A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 7.5mOhm @ 15A, 10V
Power Dissipation (Max): 35W
Vgs(th) (Max) @ Id: 2.5V @ 250µA
Supplier Device Package: DFN5060
Part Status: Active
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 30 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 23.5 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 1050 pF @ 15 V
auf Bestellung 3811 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 12
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MCAC40N03A-TP MCC (Micro Commercial Components)
Description: MOSFET N-CH 30 40A DFN5060, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-PowerTDFN, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 40A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 7.5mOhm @ 15A, 10V, Power Dissipation (Max): 35W, Vgs(th) (Max) @ Id: 2.5V @ 250µA, Supplier Device Package: DFN5060, Part Status: Active, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 30 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 23.5 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 1050 pF @ 15 V.
Weitere Produktangebote MCAC40N03A-TP
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MCAC40N03A-TP MCAC40N03A-TP Hersteller : MCC (Micro Commercial Components) MCAC40N03A(DFN5060).pdf Description: MOSFET N-CH 30 40A DFN5060
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-PowerTDFN
Mounting Type: Surface Mount
FET Type: N-Channel
Power Dissipation (Max): 35W
Part Status: Active
Vgs (Max): ±20V