MCF52212CAE50
MCF52212CAE50 Freescale Semiconductor
FSCL-S-A0001360283-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Hersteller: Freescale Semiconductor
Description: IC MCU 32BIT 64KB FLASH 64LQFP
Packaging: Bulk
Package / Case: 64-LQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 50MHz
Program Memory Size: 64KB (64K x 8)
RAM Size: 8K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
Core Processor: Coldfire V2
Data Converters: A/D 8x12b
Core Size: 32-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3V ~ 3.6V
Connectivity: I2C, SPI, UART/USART, USB OTG
Peripherals: DMA, LVD, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package: 64-LQFP (10x10)
Number of I/O: 56
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 380 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 28
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MCF52212CAE50 Freescale Semiconductor
Description: IC MCU 32BIT 64KB FLASH 64LQFP, Packaging: Bulk, Package / Case: 64-LQFP, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 50MHz, Program Memory Size: 64KB (64K x 8), RAM Size: 8K x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: Coldfire V2, Data Converters: A/D 8x12b, Core Size: 32-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3V ~ 3.6V, Connectivity: I2C, SPI, UART/USART, USB OTG, Peripherals: DMA, LVD, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 64-LQFP (10x10), Number of I/O: 56, DigiKey Programmable: Not Verified.