Produkte > NXP SEMICONDUCTORS > MCF5272CVM66
MCF5272CVM66
MCF5272CVM66 NXP Semiconductors
MCF5272UM-1517298.pdf
Hersteller: NXP Semiconductors
Microprocessors - MPU 66MHz 63MIPS
auf Bestellung 628 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MCF5272CVM66 NXP Semiconductors
Description: IC MCU 32BIT 16KB ROM 196MAPBGA, Packaging: Tray, Package / Case: 196-LBGA, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 66MHz, Program Memory Size: 16KB (4K x 32), RAM Size: 1K x 32, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Oscillator Type: External, Program Memory Type: ROM, Core Processor: Coldfire V2, Core Size: 32-Bit Single-Core, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3V ~ 3.6V, Connectivity: EBI/EMI, Ethernet, I2C, SPI, UART/USART, USB, Peripherals: DMA, WDT, Supplier Device Package: 196-LBGA (15x15), Number of I/O: 32, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote MCF5272CVM66
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MCF5272CVM66 Hersteller : Freescale MCF5272UM.pdf 08+;
auf Bestellung 13000 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Packaging: Tray
Package / Case: 196-LBGA
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 66MHz
Program Memory Size: 16KB (4K x 32)
RAM Size: 1K x 32
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type: External
Program Memory Type: ROM
Core Processor: Coldfire V2
Core Size: 32-Bit Single-Core
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3V ~ 3.6V