MCF5272VM66
MCF5272VM66 NXP Semiconductors
940148249492780mcf5272um.pdf
Hersteller: NXP Semiconductors
MPU ColdFire MCF5xxx Processor RISC 32bit 66MHz 3.3V 196-Pin MAP-BGA Tray
auf Bestellung 246 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MCF5272VM66 NXP Semiconductors
Description: IC MCU 32BIT 16KB ROM 196MAPBGA, Packaging: Tray, Package / Case: 196-LBGA, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 66MHz, Program Memory Size: 16KB (4K x 32), RAM Size: 1K x 32, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA), Oscillator Type: External, Program Memory Type: ROM, Core Processor: Coldfire V2, Core Size: 32-Bit Single-Core, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3V ~ 3.6V, Connectivity: EBI/EMI, Ethernet, I2C, SPI, UART/USART, USB, Peripherals: DMA, WDT, Supplier Device Package: 196-LBGA (15x15), Number of I/O: 32, DigiKey Programmable: Not Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MCF5272VM66 MCF5272VM66 Hersteller : NXP Semiconductors 940148249492780mcf5272um.pdf MPU ColdFire MCF5xxx Processor RISC 32bit 66MHz 3.3V 196-Pin MAP-BGA Tray
auf Bestellung 35 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
auf Bestellung 35 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
MCF5272VM66 MCF5272VM66 Hersteller : NXP Semiconductors MCF5271EC-1126850.pdf Microprocessors - MPU 66MHz 63MIPS
auf Bestellung 529 Stücke:
MCF5272VM66 Hersteller : FREESCALE MCF5272UM.pdf
auf Bestellung 2100 Stücke:
Packaging: Tray
Package / Case: 196-LBGA
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 66MHz
Program Memory Size: 16KB (4K x 32)
RAM Size: 1K x 32
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA)
Oscillator Type: External
Program Memory Type: ROM
Core Processor: Coldfire V2
Core Size: 32-Bit Single-Core
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3V ~ 3.6V