Produkte > NXP USA INC. > MCF5482CVR166
MCF5482CVR166
MCF5482CVR166 NXP USA Inc.
MCF5485EC.pdf
Hersteller: NXP USA Inc.
Description: IC MCU 32BIT ROMLESS 388PBGA
Packaging: Tray
Package / Case: 388-BBGA
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 166MHz
RAM Size: 32K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type: External
Program Memory Type: ROMless
Core Processor: Coldfire V4E
Core Size: 32-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.43V ~ 1.58V