Produkte > INPAQ TECHNOLOGY CO., LTD > MCI1005HQ22NJHBPDG
MCI1005HQ22NJHBPDG
MCI1005HQ22NJHBPDG INPAQ Technology Co., Ltd
MCI_Series.pdf
Hersteller: INPAQ Technology Co., Ltd
Description: FIXED IND 0402 22NH 300MA 0.7OHM
Tolerance: ±5%
Packaging: Strip
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Multilayer
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 700mOhm Max
Q @ Freq: 8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant: 1.9GHz
Material - Core: Ceramic
Inductance Frequency - Test: 100 MHz
Supplier Device Package: 0402
Height - Seated (Max): 0.024" (0.60mm)
Part Status: Active
Inductance: 22 nH
Current Rating (Amps): 300 mA
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MCI1005HQ22NJHBPDG INPAQ Technology Co., Ltd
Description: FIXED IND 0402 22NH 300MA 0.7OHM, Tolerance: ±5%, Packaging: Cut Tape (CT), Package / Case: 0402 (1005 Metric), Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Multilayer, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 700mOhm Max, Q @ Freq: 8 @ 100MHz, Frequency - Self Resonant: 1.9GHz, Material - Core: Ceramic, Inductance Frequency - Test: 100 MHz, Supplier Device Package: 0402, Height - Seated (Max): 0.024" (0.60mm), Part Status: Active, Inductance: 22 nH, Current Rating (Amps): 300 mA.
Weitere Produktangebote MCI1005HQ22NJHBPDG
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MCI1005HQ22NJHBPDG MCI1005HQ22NJHBPDG Hersteller : INPAQ Technology Co., Ltd MCI_Series.pdf Description: FIXED IND 0402 22NH 300MA 0.7OHM
Tolerance: ±5%
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Multilayer
Q @ Freq: 8 @ 100MHz
Material - Core: Ceramic
Supplier Device Package: 0402
Part Status: Active
Inductance: 22 nH
Current Rating (Amps): 300 mA