Produkte > NXP USA INC. > MCIMX6L2EVN10AA
MCIMX6L2EVN10AA
MCIMX6L2EVN10AA NXP USA Inc.
IMX6SLCEC.pdf
Hersteller: NXP USA Inc.
Description: IC MPU I.MX6SL 1.0GHZ 432MAPBGA
Packaging: Tray
Package / Case: 432-TFBGA
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 1.0GHz
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA)
Core Processor: ARM® Cortex®-A9
Voltage - I/O: 1.2V, 1.8V, 3.0V