MCL1005-271-R
MCL1005-271-R Eaton - Electronics Division
eaton-mcl1005-multilayer-chip-inductor.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 270NH 100MA 4.5OHM SMD
Tolerance: ±5%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Type: Multilayer
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 4.5Ohm Max
Q @ Freq: 8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant: 400MHz
Inductance Frequency - Test: 100 MHz
Supplier Device Package: 0402
Height - Seated (Max): 0.026" (0.65mm)
Part Status: Active
Inductance: 270 nH
Current Rating (Amps): 100 mA
auf Bestellung 19069 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 112
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MCL1005-271-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 270NH 100MA 4.5OHM SMD, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0402 (1005 Metric), Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Multilayer, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 4.5Ohm Max, Q @ Freq: 8 @ 100MHz, Frequency - Self Resonant: 400MHz, Inductance Frequency - Test: 100 MHz, Supplier Device Package: 0402, Height - Seated (Max): 0.026" (0.65mm), Part Status: Active, Inductance: 270 nH, Current Rating (Amps): 100 mA.
Weitere Produktangebote MCL1005-271-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MCL1005-271-R MCL1005-271-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-mcl1005-multilayer-chip-inductor.pdf Description: FIXED IND 270NH 100MA 4.5OHM SMD
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Type: Multilayer
Q @ Freq: 8 @ 100MHz
Supplier Device Package: 0402
Part Status: Active
Inductance: 270 nH
Current Rating (Amps): 100 mA
Produkt ist nicht verfügbar
MCL1005-271-R MCL1005-271-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_mcl1005_multilayer_chip_inductor-1622880.pdf RF Inductors - SMD MCL Chip IND 1005 270nH 2 Pads