MCL1005-331-R
MCL1005-331-R Eaton - Electronics Division
eaton-mcl1005-multilayer-chip-inductor.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 330NH 50MA 7 OHM SMD
Tolerance: ±5%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Type: Multilayer
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 7Ohm Max
Q @ Freq: 6 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant: 350MHz
Inductance Frequency - Test: 100 MHz
Supplier Device Package: 0402
Height - Seated (Max): 0.026" (0.65mm)
Part Status: Active
Inductance: 330 nH
Current Rating (Amps): 50 mA
auf Bestellung 9485 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 112
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MCL1005-331-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 330NH 50MA 7 OHM SMD, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0402 (1005 Metric), Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Multilayer, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 7Ohm Max, Q @ Freq: 6 @ 500MHz, Frequency - Self Resonant: 350MHz, Inductance Frequency - Test: 100 MHz, Supplier Device Package: 0402, Height - Seated (Max): 0.026" (0.65mm), Part Status: Active, Inductance: 330 nH, Current Rating (Amps): 50 mA.
Weitere Produktangebote MCL1005-331-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MCL1005-331-R MCL1005-331-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-mcl1005-multilayer-chip-inductor.pdf Description: FIXED IND 330NH 50MA 7 OHM SMD
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Type: Multilayer
DC Resistance (DCR): 7Ohm Max
Q @ Freq: 6 @ 500MHz
Supplier Device Package: 0402
Part Status: Active
Inductance: 330 nH
Current Rating (Amps): 50 mA
Produkt ist nicht verfügbar
MCL1005-331-R MCL1005-331-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-mcl1005-multilayer-chip-inductor.pdf RF Inductors - SMD MCL Chip IND 1005 330nH 2 Pads