MCL1005-361-R
MCL1005-361-R Eaton - Electronics Division
eaton-mcl1005-multilayer-chip-inductor.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 360NH 50MA 7.5 OHM SMD
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Type: Multilayer
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 7.5Ohm Max
Q @ Freq: 6 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant: 300MHz
Inductance Frequency - Test: 100 MHz
Supplier Device Package: 0402
Height - Seated (Max): 0.026" (0.65mm)
Part Status: Active
Inductance: 360 nH
Current Rating (Amps): 50 mA
Produktbewertung abgeben
Technische Details MCL1005-361-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 360NH 50MA 7.5 OHM SMD, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0402 (1005 Metric), Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Multilayer, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 7.5Ohm Max, Q @ Freq: 6 @ 500MHz, Frequency - Self Resonant: 300MHz, Inductance Frequency - Test: 100 MHz, Supplier Device Package: 0402, Height - Seated (Max): 0.026" (0.65mm), Part Status: Active, Inductance: 360 nH, Current Rating (Amps): 50 mA.
Weitere Produktangebote MCL1005-361-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MCL1005-361-R MCL1005-361-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-mcl1005-multilayer-chip-inductor.pdf Description: FIXED IND 360NH 50MA 7.5 OHM SMD
Tolerance: ±5%
Packaging: Cut Tape (CT)
Type: Multilayer
Q @ Freq: 6 @ 500MHz
Supplier Device Package: 0402
Part Status: Active
Inductance: 360 nH
Current Rating (Amps): 50 mA
Produkt ist nicht verfügbar
MCL1005-361-R MCL1005-361-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-mcl1005-multilayer-chip-inductor-1622880.pdf RF Inductors - SMD Chip Inductor 1*0.5*0.5mm 360nH
MCL1005-361-R MCL1005-361-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_mcl1005_multilayer_chip_inductor-1622880.pdf RF Inductors - SMD MCL Chip IND 1005 360nH 2 Pads