MCL1608V1-R082-R
MCL1608V1-R082-R Eaton - Electronics Division
eaton-mcl1608v1-multilayer-chip-inductor.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 82NH 150MA 120 MOHM
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Type: Multilayer
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 120mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 245MHz
Inductance Frequency - Test: 1 MHz
Supplier Device Package: 0603
Height - Seated (Max): 0.039" (1.00mm)
Inductance: 82 nH
Current Rating (Amps): 150 mA
auf Bestellung 3918 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 112
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MCL1608V1-R082-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 82NH 150MA 120 MOHM, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0603 (1608 Metric), Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Multilayer, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 120mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 245MHz, Inductance Frequency - Test: 1 MHz, Supplier Device Package: 0603, Height - Seated (Max): 0.039" (1.00mm), Inductance: 82 nH, Current Rating (Amps): 150 mA.
Weitere Produktangebote MCL1608V1-R082-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MCL1608V1-R082-R MCL1608V1-R082-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-mcl1608v1-multilayer-chip-inductor.pdf Description: FIXED IND 82NH 150MA 120 MOHM
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Type: Multilayer
Supplier Device Package: 0603
Inductance: 82 nH
Current Rating (Amps): 150 mA
Produkt ist nicht verfügbar
MCL1608V1-R082-R MCL1608V1-R082-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_mcl1608v1_multilayer_chip_inductor-1622897.pdf RF Inductors - SMD MCL Chip IND 1608 0.082uH 2 Pads
Produkt ist nicht verfügbar
MCL1608V1-R082-R MCL1608V1-R082-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_mcl1608v1_multilayer_chip_inductor-1622897.pdf RF Inductors - SMD MCL Chip IND 1608 0.082uH 2 Pads