MCL1608V2-1R5-R
MCL1608V2-1R5-R Eaton - Electronics Division
eaton-mcl1608v2-multilayer-chip-inductor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 1.5NH 500MA 100MOHM SM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±0.3nH
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Type: Multilayer
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 100mOhm Max
Q @ Freq: 8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant: 6GHz
Inductance Frequency - Test: 100 MHz
Supplier Device Package: 0603
Height - Seated (Max): 0.039" (1.00mm)
Inductance: 1.5 nH
Current Rating (Amps): 500 mA
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MCL1608V2-1R5-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 1.5NH 500MA 100MOHM SM, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±0.3nH, Package / Case: 0603 (1608 Metric), Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Multilayer, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 100mOhm Max, Q @ Freq: 8 @ 100MHz, Frequency - Self Resonant: 6GHz, Inductance Frequency - Test: 100 MHz, Supplier Device Package: 0603, Height - Seated (Max): 0.039" (1.00mm), Inductance: 1.5 nH, Current Rating (Amps): 500 mA.
Weitere Produktangebote MCL1608V2-1R5-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MCL1608V2-1R5-R MCL1608V2-1R5-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-mcl1608v2-multilayer-chip-inductor-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 1.5NH 500MA 100MOHM SM
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±0.3nH
Type: Multilayer
Q @ Freq: 8 @ 100MHz
Supplier Device Package: 0603
Inductance: 1.5 nH
Current Rating (Amps): 500 mA
Produkt ist nicht verfügbar
MCL1608V2-1R5-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-mcl1608v2-multilayer-chip-inductor-data-shee-1622900.pdf Fixed Inductors 1.5 NH 20%
MCL1608V2-1R5-R MCL1608V2-1R5-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-mcl1608v2-multilayer-chip-inductor-data-sheet.pdf RF Inductors - SMD 1.5 NH 5%