MCL1608V2-2R7-R
MCL1608V2-2R7-R Eaton - Electronics Division
eaton-mcl1608v2-multilayer-chip-inductor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 2.7NH 500MA 120MOHM SM
Tolerance: ±0.3nH
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Type: Multilayer
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 120mOhm Max
Q @ Freq: 10 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant: 6GHz
Inductance Frequency - Test: 100 MHz
Supplier Device Package: 0603
Height - Seated (Max): 0.039" (1.00mm)
Inductance: 2.7 nH
Current Rating (Amps): 500 mA
auf Bestellung 4000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MCL1608V2-2R7-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 2.7NH 500MA 120MOHM SM, Tolerance: ±0.3nH, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0603 (1608 Metric), Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Multilayer, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 120mOhm Max, Q @ Freq: 10 @ 100MHz, Frequency - Self Resonant: 6GHz, Inductance Frequency - Test: 100 MHz, Supplier Device Package: 0603, Height - Seated (Max): 0.039" (1.00mm), Inductance: 2.7 nH, Current Rating (Amps): 500 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MCL1608V2-2R7-R MCL1608V2-2R7-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-mcl1608v2-multilayer-chip-inductor-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 2.7NH 500MA 120MOHM SM
Tolerance: ±0.3nH
Packaging: Cut Tape (CT)
Type: Multilayer
Q @ Freq: 10 @ 100MHz
Supplier Device Package: 0603
Inductance: 2.7 nH
Current Rating (Amps): 500 mA
auf Bestellung 7508 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 112
MCL1608V2-2R7-R MCL1608V2-2R7-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-mcl1608v2-multilayer-chip-inductor-data-shee-1622900.pdf RF Inductors - SMD Chip Inductor 1.6*0.8*0.8mm 2.7nH
Produkt ist nicht verfügbar
MCL1608V2-2R7-R MCL1608V2-2R7-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-mcl1608v2-multilayer-chip-inductor-data-sheet.pdf RF Inductors - SMD 2.7 NH 5%