MCL1608V2-331-R
MCL1608V2-331-R Eaton - Electronics Division
eaton-mcl1608v2-multilayer-chip-inductor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 330NH 150MA 2.8 OHM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Type: Multilayer
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 2.8Ohm Max
Q @ Freq: 8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant: 350MHz
Inductance Frequency - Test: 100 MHz
Supplier Device Package: 0603
Height - Seated (Max): 0.039" (1.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 330 nH
Current Rating (Amps): 150 mA
auf Bestellung 8000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MCL1608V2-331-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 330NH 150MA 2.8 OHM, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Package / Case: 0603 (1608 Metric), Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Multilayer, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 2.8Ohm Max, Q @ Freq: 8 @ 100MHz, Frequency - Self Resonant: 350MHz, Inductance Frequency - Test: 100 MHz, Supplier Device Package: 0603, Height - Seated (Max): 0.039" (1.00mm), Part Status: Active, Inductance: 330 nH, Current Rating (Amps): 150 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MCL1608V2-331-R MCL1608V2-331-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-mcl1608v2-multilayer-chip-inductor-data-sheet.pdf RF Inductors - SMD 330 NH 5%
auf Bestellung 1599 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 19
MCL1608V2-331-R MCL1608V2-331-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-mcl1608v2-multilayer-chip-inductor-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 330NH 150MA 2.8 OHM
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±5%
Type: Multilayer
Q @ Freq: 8 @ 100MHz
Supplier Device Package: 0603
Part Status: Active
Inductance: 330 nH
Current Rating (Amps): 150 mA
Mindestbestellmenge: 112
MCL1608V2-331-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-mcl1608v2-multilayer-chip-inductor-data-shee-1622900.pdf Fixed Inductors 330 NH 20%