MCL1608V2-471-R
MCL1608V2-471-R Eaton - Electronics Division
eaton-mcl1608v2-multilayer-chip-inductor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 470NH 150MA 3.6OHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Type: Multilayer
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 3.6Ohm Max
Q @ Freq: 8 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant: 250MHz
Inductance Frequency - Test: 50 MHz
Supplier Device Package: 0603
Height - Seated (Max): 0.039" (1.00mm)
Inductance: 470 nH
Current Rating (Amps): 150 mA
auf Bestellung 4000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MCL1608V2-471-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 470NH 150MA 3.6OHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Package / Case: 0603 (1608 Metric), Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Multilayer, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 3.6Ohm Max, Q @ Freq: 8 @ 50MHz, Frequency - Self Resonant: 250MHz, Inductance Frequency - Test: 50 MHz, Supplier Device Package: 0603, Height - Seated (Max): 0.039" (1.00mm), Inductance: 470 nH, Current Rating (Amps): 150 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MCL1608V2-471-R MCL1608V2-471-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-mcl1608v2-multilayer-chip-inductor-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 470NH 150MA 3.6OHM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±5%
Type: Multilayer
Q @ Freq: 8 @ 50MHz
Supplier Device Package: 0603
Inductance: 470 nH
Current Rating (Amps): 150 mA
auf Bestellung 9907 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 100
MCL1608V2-471-R MCL1608V2-471-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-mcl1608v2-multilayer-chip-inductor-data-sheet.pdf RF Inductors - SMD MCL Chip IND 1608 470nH 2 Pads