MCL2012V1-1R2-R
MCL2012V1-1R2-R Eaton - Electronics Division
eaton-mcl2012v1-multilayer-chip-inductor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 1.2UH 220MA 260MOHM SM
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension: 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Type: Multilayer
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 260mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 65MHz
Inductance Frequency - Test: 1 MHz
Supplier Device Package: 0805
Height - Seated (Max): 0.043" (1.10mm)
Part Status: Active
Inductance: 1.2 µH
Current Rating (Amps): 220 mA
auf Bestellung 7068 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 112
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MCL2012V1-1R2-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 1.2UH 220MA 260MOHM SM, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Size / Dimension: 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Multilayer, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 260mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 65MHz, Inductance Frequency - Test: 1 MHz, Supplier Device Package: 0805, Height - Seated (Max): 0.043" (1.10mm), Part Status: Active, Inductance: 1.2 µH, Current Rating (Amps): 220 mA.
Weitere Produktangebote MCL2012V1-1R2-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MCL2012V1-1R2-R MCL2012V1-1R2-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-mcl2012v1-multilayer-chip-inductor-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 1.2UH 220MA 260MOHM SM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Type: Multilayer
Supplier Device Package: 0805
Part Status: Active
Inductance: 1.2 µH
Current Rating (Amps): 220 mA
Produkt ist nicht verfügbar
MCL2012V1-1R2-R MCL2012V1-1R2-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-mcl2012v1-multilayer-chip-inductor-data-shee-1622891.pdf RF Inductors - SMD MCL Chip IND 2012 1.2uH 2 Pads