MCL2012V1-2R2-R
MCL2012V1-2R2-R Eaton - Electronics Division
eaton-mcl2012v1-multilayer-chip-inductor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 2.2UH 150MA 360 MOHM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension: 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Type: Multilayer
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 360mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 50MHz
Inductance Frequency - Test: 1 MHz
Supplier Device Package: 0805
Height - Seated (Max): 0.043" (1.10mm)
Part Status: Active
Inductance: 2.2 µH
Current Rating (Amps): 150 mA
auf Bestellung 4000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MCL2012V1-2R2-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 2.2UH 150MA 360 MOHM, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Size / Dimension: 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Multilayer, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 360mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 50MHz, Inductance Frequency - Test: 1 MHz, Supplier Device Package: 0805, Height - Seated (Max): 0.043" (1.10mm), Part Status: Active, Inductance: 2.2 µH, Current Rating (Amps): 150 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MCL2012V1-2R2-R MCL2012V1-2R2-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-mcl2012v1-multilayer-chip-inductor-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 2.2UH 150MA 360 MOHM
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Type: Multilayer
Supplier Device Package: 0805
Part Status: Active
Inductance: 2.2 µH
Current Rating (Amps): 150 mA
auf Bestellung 9374 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 125
MCL2012V1-2R2-R MCL2012V1-2R2-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-mcl2012v1-multilayer-chip-inductor-data-sheet.pdf RF Inductors - SMD 2.2 UH 20%
auf Bestellung 127 Stücke:
Mindestbestellmenge: 19
MCL2012V1-2R2-R MCL2012V1-2R2-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_mcl2012v1_multilayer_chip_inductor_data_shee-1622891.pdf RF Inductors - SMD 2.2 UH 20%
Mindestbestellmenge: 18
MCL2012V1-2R2-R MCL2012V1-2R2-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-mcl2012v1-multilayer-chip-inductor-data-shee-1622891.pdf RF Inductors - SMD 2.2 UH 20%