MCL2012V2-2R7-R
MCL2012V2-2R7-R Eaton - Electronics Division
eaton-mcl2012v2-multilayer-chip-inductor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 2.7NH 500MA 100 MOHM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±0.3nH
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension: 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Type: Multilayer
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 100mOhm Max
Q @ Freq: 12 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant: 5.5GHz
Inductance Frequency - Test: 100 MHz
Supplier Device Package: 0805
Height - Seated (Max): 0.043" (1.10mm)
Part Status: Active
Inductance: 2.7 nH
Current Rating (Amps): 500 mA
auf Bestellung 4000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MCL2012V2-2R7-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 2.7NH 500MA 100 MOHM, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±0.3nH, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Size / Dimension: 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Multilayer, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 100mOhm Max, Q @ Freq: 12 @ 100MHz, Frequency - Self Resonant: 5.5GHz, Inductance Frequency - Test: 100 MHz, Supplier Device Package: 0805, Height - Seated (Max): 0.043" (1.10mm), Part Status: Active, Inductance: 2.7 nH, Current Rating (Amps): 500 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MCL2012V2-2R7-R MCL2012V2-2R7-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-mcl2012v2-multilayer-chip-inductor-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 2.7NH 500MA 100 MOHM
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±0.3nH
Type: Multilayer
Q @ Freq: 12 @ 100MHz
Supplier Device Package: 0805
Part Status: Active
Inductance: 2.7 nH
Current Rating (Amps): 500 mA
auf Bestellung 8563 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 125
MCL2012V2-2R7-R MCL2012V2-2R7-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-mcl2012v2-multilayer-chip-inductor-data-shee-1622887.pdf RF Inductors - SMD Chip Inductor 2*1.2*0.9mm 2.7nH