MCL2012V2-471-R
MCL2012V2-471-R Eaton - Electronics Division
eaton-mcl2012v2-multilayer-chip-inductor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 470NH 300MA 2 OHM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±5%
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension: 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Multilayer
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 2Ohm Max
Q @ Freq: 10 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant: 200MHz
Inductance Frequency - Test: 50 MHz
Supplier Device Package: 0805
Height - Seated (Max): 0.043" (1.10mm)
Part Status: Active
Inductance: 470 nH
Current Rating (Amps): 300 mA
auf Bestellung 1192 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 125
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MCL2012V2-471-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 470NH 300MA 2 OHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Size / Dimension: 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Multilayer, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 2Ohm Max, Q @ Freq: 10 @ 50MHz, Frequency - Self Resonant: 200MHz, Inductance Frequency - Test: 50 MHz, Supplier Device Package: 0805, Height - Seated (Max): 0.043" (1.10mm), Part Status: Active, Inductance: 470 nH, Current Rating (Amps): 300 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MCL2012V2-471-R MCL2012V2-471-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-mcl2012v2-multilayer-chip-inductor-data-sheet.pdf RF Inductors - SMD 470 NH 20%
auf Bestellung 422 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 19
MCL2012V2-471-R MCL2012V2-471-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_mcl2012v2_multilayer_chip_inductor_data_shee-1622887.pdf RF Inductors - SMD 470 NH 20%
auf Bestellung 4296 Stücke:
Mindestbestellmenge: 18
MCL2012V2-471-R MCL2012V2-471-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-mcl2012v2-multilayer-chip-inductor-data-shee-1622887.pdf RF Inductors - SMD 470 NH 20%
auf Bestellung 300 Stücke:
Mindestbestellmenge: 18
MCL2012V2-471-R MCL2012V2-471-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-mcl2012v2-multilayer-chip-inductor-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 470NH 300MA 2 OHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Multilayer
DC Resistance (DCR): 2Ohm Max
Q @ Freq: 10 @ 50MHz
Supplier Device Package: 0805
Part Status: Active
Inductance: 470 nH
Current Rating (Amps): 300 mA