MCL2V0603-2R0-R Eaton - Electronics Division
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: IND MCL2V06032.0NH400MA 0.23
Tolerance: ±0.3nH
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension: 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Type: Multilayer
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 230mOhm Max
Q @ Freq: 14 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant: 10GHz
Material - Core: Ceramic
Inductance Frequency - Test: 500 MHz
Supplier Device Package: 0201
Height - Seated (Max): 0.013" (0.33mm)
Inductance: 2 nH
Current Rating (Amps): 400 mA
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MCL2V0603-2R0-R Eaton - Electronics Division
Description: IND MCL2V06032.0NH400MA 0.23, Tolerance: ±0.3nH, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0201 (0603 Metric), Size / Dimension: 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Multilayer, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 230mOhm Max, Q @ Freq: 14 @ 500MHz, Frequency - Self Resonant: 10GHz, Material - Core: Ceramic, Inductance Frequency - Test: 500 MHz, Supplier Device Package: 0201, Height - Seated (Max): 0.013" (0.33mm), Inductance: 2 nH, Current Rating (Amps): 400 mA.
Weitere Produktangebote MCL2V0603-2R0-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MCL2V0603-2R0-R Hersteller : Eaton - Electronics Division Description: IND MCL2V06032.0NH400MA 0.23
Tolerance: ±0.3nH
Packaging: Cut Tape (CT)
Type: Multilayer
Q @ Freq: 14 @ 500MHz
Material - Core: Ceramic
Supplier Device Package: 0201
Inductance: 2 nH
Current Rating (Amps): 400 mA