Produkte > COILTRONICS / EATON > MCLA1005V2-3R9-R
MCLA1005V2-3R9-R
MCLA1005V2-3R9-R Coiltronics / Eaton
eaton_mcla1005v2_automotive_multilayer_chip_induct-1804306.pdf
Hersteller: Coiltronics / Eaton
RF Inductors - SMD 3.9 NH +0.3NH AEC-Q200
auf Bestellung 17101 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 16
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MCLA1005V2-3R9-R Coiltronics / Eaton
Description: FIXED IND 3.9NH 300MA 200 MOHM, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±0.3nH, Package / Case: 0402 (1005 Metric), Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Multilayer, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 200mOhm Max, Q @ Freq: 8 @ 100MHz, Frequency - Self Resonant: 4GHz, Ratings: AEC-Q200, Inductance Frequency - Test: 100 MHz, Supplier Device Package: 0402, Height - Seated (Max): 0.026" (0.65mm), Part Status: Active, Inductance: 3.9 nH, Current Rating (Amps): 300 mA.
Weitere Produktangebote MCLA1005V2-3R9-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MCLA1005V2-3R9-R MCLA1005V2-3R9-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-mcla1005v2-automotive-multilayer-chip-inductor-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 3.9NH 300MA 200 MOHM
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±0.3nH
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Type: Multilayer
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 200mOhm Max
Q @ Freq: 8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant: 4GHz
Ratings: AEC-Q200
Inductance Frequency - Test: 100 MHz
Supplier Device Package: 0402
Height - Seated (Max): 0.026" (0.65mm)
Part Status: Active
Inductance: 3.9 nH
Current Rating (Amps): 300 mA
auf Bestellung 33 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±0.3nH
Type: Multilayer
Q @ Freq: 8 @ 100MHz
Ratings: AEC-Q200
Supplier Device Package: 0402
Part Status: Active
Inductance: 3.9 nH
Current Rating (Amps): 300 mA