MCLA1608V1-1R0-R
MCLA1608V1-1R0-R Eaton - Electronics Division
eaton-mcla1608v1-automotive-multilayer-chip-inductor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 1UH 25MA 500 MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Multilayer
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 500mOhm Max
Q @ Freq: 25 @ 10MHz
Frequency - Self Resonant: 75MHz
Ratings: AEC-Q200
Inductance Frequency - Test: 10 MHz
Supplier Device Package: 0603
Height - Seated (Max): 0.039" (1.00mm)
Inductance: 1 µH
Current Rating (Amps): 25 mA
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MCLA1608V1-1R0-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 1UH 25MA 500 MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Package / Case: 0603 (1608 Metric), Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Multilayer, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 500mOhm Max, Q @ Freq: 25 @ 10MHz, Frequency - Self Resonant: 75MHz, Ratings: AEC-Q200, Inductance Frequency - Test: 10 MHz, Supplier Device Package: 0603, Height - Seated (Max): 0.039" (1.00mm), Inductance: 1 µH, Current Rating (Amps): 25 mA.
Weitere Produktangebote MCLA1608V1-1R0-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MCLA1608V1-1R0-R MCLA1608V1-1R0-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-mcla1608v1-automotive-multilayer-chip-inductor-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 1UH 25MA 500 MOHM SMD
Tolerance: ±10%
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Multilayer
Q @ Freq: 25 @ 10MHz
Ratings: AEC-Q200
Supplier Device Package: 0603
Inductance: 1 µH
Current Rating (Amps): 25 mA