MCLA1608V2-471-R
MCLA1608V2-471-R Eaton - Electronics Division
eaton-mcla1608v2-automotive-multilayer-chip-inductor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 470NH 150MA 3.6OHM SMD
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Type: Multilayer
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 3.6Ohm Max
Q @ Freq: 8 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant: 250MHz
Ratings: AEC-Q200
Inductance Frequency - Test: 50 MHz
Supplier Device Package: 0603
Height - Seated (Max): 0.039" (1.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 470 nH
Current Rating (Amps): 150 mA
auf Bestellung 4000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MCLA1608V2-471-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 470NH 150MA 3.6OHM SMD, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0603 (1608 Metric), Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Multilayer, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 3.6Ohm Max, Q @ Freq: 8 @ 50MHz, Frequency - Self Resonant: 250MHz, Ratings: AEC-Q200, Inductance Frequency - Test: 50 MHz, Supplier Device Package: 0603, Height - Seated (Max): 0.039" (1.00mm), Part Status: Active, Inductance: 470 nH, Current Rating (Amps): 150 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MCLA1608V2-471-R MCLA1608V2-471-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-mcla1608v2-automotive-multilayer-chip-inductor-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 470NH 150MA 3.6OHM SMD
Tolerance: ±5%
Packaging: Cut Tape (CT)
Type: Multilayer
Q @ Freq: 8 @ 50MHz
Ratings: AEC-Q200
Supplier Device Package: 0603
Part Status: Active
Inductance: 470 nH
Current Rating (Amps): 150 mA
auf Bestellung 4000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 112
MCLA1608V2-471-R MCLA1608V2-471-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton-mcla1608v2-automotive-multilayer-chip-induct-1804300.pdf Fixed Inductors 470 NH 5% AEC-Q200