MCLA1608V2-6R8-R
MCLA1608V2-6R8-R Eaton - Electronics Division
eaton-mcla1608v2-automotive-multilayer-chip-inductor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 6.8NH 500MA 300MOHM SM
Tolerance: ±5%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Type: Multilayer
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 300mOhm Max
Q @ Freq: 10 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant: 5GHz
Ratings: AEC-Q200
Inductance Frequency - Test: 100 MHz
Supplier Device Package: 0603
Height - Seated (Max): 0.039" (1.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 6.8 nH
Current Rating (Amps): 500 mA
auf Bestellung 3622 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 112
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MCLA1608V2-6R8-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 6.8NH 500MA 300MOHM SM, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0603 (1608 Metric), Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Multilayer, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 300mOhm Max, Q @ Freq: 10 @ 100MHz, Frequency - Self Resonant: 5GHz, Ratings: AEC-Q200, Inductance Frequency - Test: 100 MHz, Supplier Device Package: 0603, Height - Seated (Max): 0.039" (1.00mm), Part Status: Active, Inductance: 6.8 nH, Current Rating (Amps): 500 mA.
Weitere Produktangebote MCLA1608V2-6R8-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MCLA1608V2-6R8-R MCLA1608V2-6R8-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-mcla1608v2-automotive-multilayer-chip-inductor-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 6.8NH 500MA 300MOHM SM
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Type: Multilayer
Q @ Freq: 10 @ 100MHz
Ratings: AEC-Q200
Supplier Device Package: 0603
Part Status: Active
Inductance: 6.8 nH
Current Rating (Amps): 500 mA