MCLA2012V1-120-R
MCLA2012V1-120-R Eaton - Electronics Division
eaton-mcla2012v1-automotive-multilayer-chip-inductor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 12UH 15MA 1.15 OHM SMD
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension: 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Type: Multilayer
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 1.15Ohm Max
Q @ Freq: 30 @ 2MHz
Frequency - Self Resonant: 22MHz
Ratings: AEC-Q200
Inductance Frequency - Test: 2 MHz
Supplier Device Package: 0805
Height - Seated (Max): 0.043" (1.10mm)
Part Status: Active
Inductance: 12 µH
Current Rating (Amps): 15 mA
auf Bestellung 4000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MCLA2012V1-120-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 12UH 15MA 1.15 OHM SMD, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0805 (2012 Metric), Size / Dimension: 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Multilayer, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 1.15Ohm Max, Q @ Freq: 30 @ 2MHz, Frequency - Self Resonant: 22MHz, Ratings: AEC-Q200, Inductance Frequency - Test: 2 MHz, Supplier Device Package: 0805, Height - Seated (Max): 0.043" (1.10mm), Part Status: Active, Inductance: 12 µH, Current Rating (Amps): 15 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MCLA2012V1-120-R MCLA2012V1-120-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-mcla2012v1-automotive-multilayer-chip-inductor-data-sheet.pdf RF Inductors - SMD MCLA Auto Chip IND 2012 12.0uH 2 Pads
auf Bestellung 4022 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 19
MCLA2012V1-120-R MCLA2012V1-120-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-mcla2012v1-automotive-multilayer-chip-inductor-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 12UH 15MA 1.15 OHM SMD
Tolerance: ±10%
Packaging: Cut Tape (CT)
Type: Multilayer
Q @ Freq: 30 @ 2MHz
Ratings: AEC-Q200
Supplier Device Package: 0805
Part Status: Active
Inductance: 12 µH
Current Rating (Amps): 15 mA