Produkte > EATON ELECTRONICS > MCLA2012V1-6R8-R
MCLA2012V1-6R8-R
MCLA2012V1-6R8-R Eaton Electronics
eaton-mcla2012v1-automotive-multilayer-chip-inductor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
RF Inductors - SMD MCLA Auto Chip IND 2012 6.8uH 2 Pads
auf Bestellung 2951 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 19
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MCLA2012V1-6R8-R Eaton Electronics
Description: FIXED IND 6.8UH 15MA 1.05OHM SMD, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0805 (2012 Metric), Size / Dimension: 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Multilayer, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 1.05Ohm Max, Q @ Freq: 30 @ 4MHz, Frequency - Self Resonant: 29MHz, Ratings: AEC-Q200, Inductance Frequency - Test: 4 MHz, Supplier Device Package: 0805, Height - Seated (Max): 0.043" (1.10mm), Inductance: 6.8 µH, Current Rating (Amps): 15 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MCLA2012V1-6R8-R MCLA2012V1-6R8-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_mcla2012v1_automotive_multilayer_chip_induct-1804285.pdf RF Inductors - SMD MCLA Auto Chip IND 2012 6.8uH 2 Pads
auf Bestellung 3571 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 18
MCLA2012V1-6R8-R MCLA2012V1-6R8-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_mcla2012v1_automotive_multilayer_chip_induct-1804285.pdf RF Inductors - SMD MCLA Auto Chip IND 2012 6.8uH 2 Pads
Mindestbestellmenge: 18
MCLA2012V1-6R8-R MCLA2012V1-6R8-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-mcla2012v1-automotive-multilayer-chip-inductor-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 6.8UH 15MA 1.05OHM SMD
Tolerance: ±10%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension: 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Type: Multilayer
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 1.05Ohm Max
Q @ Freq: 30 @ 4MHz
Frequency - Self Resonant: 29MHz
Ratings: AEC-Q200
Inductance Frequency - Test: 4 MHz
Supplier Device Package: 0805
Height - Seated (Max): 0.043" (1.10mm)
Inductance: 6.8 µH
Current Rating (Amps): 15 mA
auf Bestellung 830 Stücke:
Mindestbestellmenge: 112
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Type: Multilayer
Q @ Freq: 30 @ 4MHz
Ratings: AEC-Q200
Supplier Device Package: 0805
Inductance: 6.8 µH
Current Rating (Amps): 15 mA