MCLA2012V1-R470-R
MCLA2012V1-R470-R Eaton - Electronics Division
eaton-mcla2012v1-automotive-multilayer-chip-inductor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 470NH 200MA 500MOHM SM
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension: 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Type: Multilayer
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 500mOhm Max
Q @ Freq: 25 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant: 125MHz
Ratings: AEC-Q200
Inductance Frequency - Test: 25 MHz
Supplier Device Package: 0805
Height - Seated (Max): 0.043" (1.10mm)
Inductance: 470 nH
Current Rating (Amps): 200 mA
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MCLA2012V1-R470-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 470NH 200MA 500MOHM SM, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0805 (2012 Metric), Size / Dimension: 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Multilayer, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 500mOhm Max, Q @ Freq: 25 @ 25MHz, Frequency - Self Resonant: 125MHz, Ratings: AEC-Q200, Inductance Frequency - Test: 25 MHz, Supplier Device Package: 0805, Height - Seated (Max): 0.043" (1.10mm), Inductance: 470 nH, Current Rating (Amps): 200 mA.
Weitere Produktangebote MCLA2012V1-R470-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MCLA2012V1-R470-R MCLA2012V1-R470-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-mcla2012v1-automotive-multilayer-chip-inductor-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 470NH 200MA 500MOHM SM
Tolerance: ±10%
Packaging: Cut Tape (CT)
Type: Multilayer
Q @ Freq: 25 @ 25MHz
Ratings: AEC-Q200
Supplier Device Package: 0805
Inductance: 470 nH
Current Rating (Amps): 200 mA